e-shop Bona Fide

Jubilejní 10. Běh pro hospic

přinesl  hospici rekordní počet běžců i rekordní výtěžek 1 393 706 Kč

Děkujeme všem běžcům, dárcům i partnerům 10. Běhu pro hospic. Přinesli jste do hospice opět skvělou atmosféru a ducha solidarity a sounáležitosti. Moc si toho vážíme.

Bylo vás téměř 700 na živém běhu, virtuálních běžců bylo 192, ve školách a školkách běželo téměř 4 000 dětí. Společně jste naběhali 3 341 km pro hospic, ve školách to byly další stovky km.

Spolu s ambasadory, dárci a partnery jste podpořili hospic částkou 1 393 706 Kč. Všem patří obrovský dík!

I přes děštivé počasí jsme zažili krásný sportovní den a prožili krásná setkání. Pro hospic běželi trénovaní atleti, ale i rodiny s dětmi, statečné maminky, pejsci, hokejisté, sportovní i zájmové týmy. Dále běželi ambasadoři, mnohdy s celými týmy, kteří ještě navíc vybírali pro hospic další prostředky - a to úžasných 548 124 Kč ve sbírce na Darujme.cz. Běželi zástupci firem a firemních partnerů, běžel jeden z patronů běhů Jakub Janda, bývalý reprezentatnt ve skocích na lyžích, běžel s námi i Eda Kožušník, lídr běžecké komunity "Prostě běž".

V rámci virtuálního běhu nám jeden "hradčanský běh" věnoval i prezident Petr Pavel. Ten udělil běhu i svou prezidentskou záštitu :)

Na živém běhu si mohli běžci vybrat ze šesti tras - 0,5 km, 1km, 3 km, 6 km, 10 km. Desátý běh byl okořeněn speciálním výběhem na věž Katedrály sv. Štěpána, odkud je vidět na náš hospic a startovní běžecké pole. běh byl měřen profesionální časomírou Apachi - sportovní servis Na stupních vítězů stáli někteří již naši "tradiční" vítězové, kteří se našeho běhu opakovaně a úspěšně zúčastňují, další stupínky však patřily i "novým objevům" :) Všem vítězům gratulujeme.

Hlavním partnerem běhu se stala firma Mondelez, která kromě finanční podpory přispěla i věcnými dary, zakoupením týmového startovného a triček pro celý firemní tým. Navíc firma založila i dárcovskou výzvu, kterou si připomněla i 170 let fungování firmy.
Běh podpořilo i dalších 37 skvělých firemních partnerů a dárců buď finančním darem, nebo darováním odměn pro vítěze. mnozí se zapojili jako běžecký tým.

Od 1.5, jsme běhali virtuálně a s námi dalších 190 individuálních běžců s výtěžkem 80 000 Kč a 27 školních nebo sportovních týmu, s celkovou účastí téměř 4000 běžců a výtěžkem 275 000 Kč.

Díky vám všem jsme doběhli do našeho vysněného cíle a můžeme začít s obnovou IT. Jsme rádi, že na to nejsme sami.

Podrobné výsledky najdete zde.

Děkujeme a běhejte dál!